Pozycjonowanie WordPress

WordPress to jedna z najpopularniejszych platform dla stron internetowych.

WordPress.com to jeden z najpopularniejszych, darmowych systemów zarządzania treścią (CMS) dla stron internetowych, z którym poradzi sobie każdy użytkownik, nie mający nawet elementarnej wiedzy z zakresu programowania lub kodowania stron.

Zmiany na stronie opartej o silnik WordPress mogą być wprowadzane za pomocą wbudowanych ustawień, edytorów lub dzięki wtyczkom, dostępnym na platformie wordpress.org. W przypadku instalacji CMSa na własnym serwerze możliwy jest także bezpośredni dostęp do plików strony.


Czy pozycjonowanie strony WordPress jest mi potrzebne?

Aby móc odpowiedzieć na to pytanie warto zadać kilka dodatkowych, pomocniczych pytań:

 • Czy chcesz zyskać miano lidera i zbudować reputację w swojej branży?
 • Czy chcesz rozwijać swój biznes i pomnażać przychody?
 • Czy Twoja strona nie jest widoczna w wyszukiwarce Google na istotne dla Ciebie frazy?
 • Czy posiadasz stronę internetową, ale nigdy jej nie promowałeś?
 • Czy chcesz zwiększych ruch na swojej stronie internetowej?
 • Prowadziłeś już działania promocyjne, ale nie jesteś zadowolony z efektów?
 • Tworzysz stronę internetową swojego biznesu i chciałbyś od razu zadbać o jej widoczność w sieci?

Jeżeli chociaż na jedno z pytań odpowiedziałeś "tak", to ta usługa jest dla Ciebie.

Korzyści pozycjonowania strony internetowej opartej o WordPress

Dowiedz się co zyskasz i przekonaj się jak pomoże Ci to rozwinąć Twój biznes.

Większy ruch na stronie

Większy ruch na Twojej stronie internetowej to nie tylko wizyty nowych, potencjalnych klientów, ale także szansa na stałych i powracających klientów.

Zaufanie i świadomość marki

Dbając o widoczność oraz reputację w branży w Internecie zyskujesz nowych klientów i zaufanie. Pozycjonowanie strony pomaga Ci w budowaniu autorytetu.

Pełna kontrola zasięgu reklamy

Pozycjonowanie strony lokalne, krajowe czy globalne? Pozycjonowanie daje Ci nieograniczony zasięg reklamy Twojej firmy i pełną elastyczność.

Idealna grupa odbiorców

Reklama w radio lub w telewizji kierowana jest do wszystkich aktualnych odbiorców. Dzięki pozycjonowaniu strony www trafisz wyłącznie do osób, które poszukują Twoich produktów lub usług.

Mniejsze koszty

Pozycjonowanie to nadal jedna z najbardziej opłacalnych form reklamy, pozwalająca na uzyskanie długofalowych efektów w darmowych wynikach wyszukiwarki Google.

Większe zyski

Budując widoczność w wyszukiwarce docierasz do większej liczby klientów, dzięki czemu możesz pomnożyć swoje zyski i rozwijać swój biznes.

Dlaczego warto?

Przeprowadzone badania wskazują, że użytkownicy szukający informacji w wyszukiwarce Google nie przechodzą na drugą, kolejną stronę wyników. Najważniejsza z punktu widzenia widoczności jest zatem pierwsza dziesiątka (TOP10) wyników wyszukiwania (SERP). Jeżeli Twoja strona internetowa nie znajduje się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google, to szanse na znalezienie Twojej witryny przez klientów drastycznie maleją.

Rozwiązaniem tego problemu jest pozycjonowanie strony firmowej, dzięki czemu zwiększysz widoczność swojej witryny oraz biznesu i pozyskasz wartościowy ruch, a także potencjalnych klientów.


Nowi i powracający klienci

Pozycjonowanie strony internetowej to jedna z najskuteczniejszych form reklamy w internecie. Wykorzystaj jej ogromne możliwości do wypromowania Twojej witryny i biznesu w Google.

Reklama lokalna, krajowa lub globalna

Pozycjonowanie lokalne, szerokie, czy w całym kraju? Dopasujemy ofertę pozycjonowania strony internetowej w taki sposób, aby Twoja witryna wraz z ofertą Twojego biznesu docierała do jak największej ilości klientów.

Świadomość, zaufanie, autorytet

Pozycjonowanie strony to nie tylko lepsza widoczność w Internecie, ale także rozpoznawalność, budowanie świadomości marki oraz autorytetu i pozycji lidera w branży.

WordPress - optymalizacja pod kątem wyszukiwarki Google

Popularność systemu zarządzania treścią nie zawsze idzie w parze z optymalizacją pod kątem wyszukiwarek. To, jak dobrze zoptymalizowana i widoczna będzie witryna zależy głównie od jej właściciela.

Poniżej znajdują się punkty, na które warto zwrócić uwagę podczas optymalizacji witryny opartej o WordPress i które powinien zawierać cykliczny audyt SEO.

Pozycjonowanie WordPress
Przyjazne adresy

Czyli takie, które od razu poinformują o tematyce podstrony i wskażą jej zawartość (adres strony zawierający słowo kluczowe).

Metadane - tytuły i opisy podstron

Metadane nie tylko informują o zawartości, ale także zachęcają (lub nie) do odwiedzenia właśnie Twojej strony internetowej. Upewnij się, że prawidłowo uzupełniłeś meta title (tytuł) oraz meta description (opis) i nie zabrakło w nich słów kluczowych.

Mapa witryny

Prawidłowa mapa strony XML (np. sitemap.xml) wskaże robotom wyszukiwarki drogę do wszystkich podstron i dzięki temu ułatwi indeksowanie Twojej witryny. Mapy strony można tworzyć także w formacie HTML.

Zgodny ze standardami, responsywny szablon

W dobie Mobile-First Index posiadanie witryny przyjaznej dla urządzeń mobilnych to absolutny must have w kontekście widoczności w Internecie. Nieresponsywna strona internetowa może zostać zdyskredytowana w wynikach wyszukiwania Google, ale także przez jej użytkowników.

Content Marketing - wartościowa i unikalna treść

Czyli to, czego szukają użytkownicy (roboty także!). Unikalna i wyczerpująca treść, zawierająca słowa kluczowe zostanie doceniona przez algorytm wyszukiwarki i sprawi, że będzie lepiej widoczna w wynikach wyszukiwania.

Nagłówki i struktura treści

Logiczną strukturę treści, opatrzoną nagłówkami (np. h1, h2), doceniają nie tylko użytkownicy, ale także roboty wyszukiwarek. Zadbaj o prawidłową czytelność treści zawartych na Twojej stronie oraz jej odpowiednie wyeksponowanie.

Szybkość ładowania strony

Rozbudowane szablony, zła konfiguracja pamięci podręcznej czy kolejne wtyczki to zmora dla szybkości ładowania się strony. Należy zadbać o niski czas ładowania się strony oraz o szybki hosting, wspierający najnowszą wersję języka PHP. Warto też zainstalować wtyczkę W3 Total Cache lub podobną, pomagającą zarządzać pamięcią podręczną po stronie użytkownika. Warto również rozważyć korzystanie z CDN (Content Delivery Network).

Dane uporządkowane

Stosowanie danych strukturalnych ułatwia robotom wyszukiwarek zrozumienie naszej witryny i treści w niej zawartych.

Media społecznościowe (Social Media)

Upewnij się, że Twoja strona wspiera dzielenie się treścią za pomocą najpopularniejszych kanałów w social media.

WordPress SEO wtyczki i narzędzia

Lista najpopularniejszych i wartościowych wtyczek oraz narzędzi wspomagających pozycjonowanie WordPressa.

Narzędzia SEO WordPress
 • Google Search Console
 • Google Analytics
 • Wtyczka Yoast SEO
 • All in One SEO Pack
 • W3 Total Cache
 • The SEO Framework
 • WP Rocket
 • Broken Link Checker
 • WP Review

Optymalizacja i pozycjonowanie WordPress

Wdrożenie powyższych elementów optymalizacji w połączeniu z wykorzystaniem dostępnych narzędzi oraz tworzeniem wartościowej treści to niemal gwarancja zwiększenia widoczności Twojej strony na WordPressie. Są to oczywiście podstawy optymalizacji pod kątem wyszukiwarki Google (SEO), a pozycjonowanie WordPressa może okazać się o wiele bardziej skomplikowanym i o wiele dłuższym procesem.

Dzięki prostemu i przyjaznemu systemowi CMS oraz bogatej bibliotece wtyczek wprowadzanie zmian na stronie staje się łatwiejsze, ponieważ nie musimy posiadać wiedzy programistycznej lub korzystać z pomocy doświadczonych webmasterów, aby dostosować witrynę do wytycznych wyszukiwarki Google.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej witryny?