Pozycjonowanie stron Wix (SEO)

Dowiedz się jakie możliwości oferuje Wix.com, aby Twoja strona była lepiej widoczna w wynikach wyszukiwania.

Wix to jeden z najpopularniejszych kreatorów stron internetowych, z którym poradzi sobie każdy, nawet bez elementarnej wiedzy z zakresu programowania.

Wix oferuje swoim użytkownikom prosty i intuicyjny interfejs, kreator drag&drop, nowoczesne i estetyczne szablony stron oraz sklepów internetowych, a także zaawansowaną technologię (HTML5, Wix Code, API i wiele więcej).

Pozycjonowanie Wix - nowoczesny system CMS

Wix.com to jedna z najbardziej rozpoznawalnych platform do budowy stron oraz sklepów internetowych, założona w 2006 roku. Wykorzystuje rozwiązania chmurowe, a dzięki stałemu rozwojowi i coraz większej ilości funkcjonalności oraz możliwości rozbudowy zdobywa uznanie milionów użytkowników na całym świecie.

Dzięki Wix.com każdy może z łatwością zaistnieć w Internecie, dzięki profesjonalnej i bogatej w funkcje stronie internetowej, która nie wymaga kodowania. Jedyne co ogranicza użytkowników, to ich kreatywność.

90.000.000

użytkowników na całym świecie

45.000

nowych użytkowników każdego dnia

500+

profesjonalnych, w pełni konfigurowalnych szablonów

44.000

zainstalowanych aplikacji średnio każdego dnia

Czy pozycjonowanie strony na Wix.com jest mi potrzebne?

Aby móc odpowiedzieć na to pytanie warto zadać kilka dodatkowych, pomocniczych pytań:

  • Czy chcesz zwiększyć ruch na swojej stronie internetowej?
  • Czy chcesz zyskać miano lidera i zbudować reputację w swojej branży?
  • Czy chcesz rozwijać swój biznes i pomnażać przychody?
  • Czy Twoja strona nie jest widoczna w wyszukiwarce Google na istotne dla Ciebie frazy?
  • Czy posiadasz stronę internetową, ale nigdy jej nie promowałeś?
  • Prowadziłeś już działania promocyjne, ale nie jesteś zadowolony z efektów?
  • Tworzysz stronę internetową swojego biznesu i chciałbyś od razu zadbać o jej widoczność w sieci?

Jeżeli chociaż na jedno z pytań odpowiedziałeś "tak", to usługa pozycjonowania stron jest dla Ciebie.

Pozycjonowanie Wix - korzyści z SEO

Dowiedz się co zyskasz inwestując w pozycjonowanie swojej witryny i przekonaj się jak optymalizacja SEO pomoże Ci rozwinąć biznes.

Pełna kontrola zasięgu reklamy

Pozycjonowanie lokalne, krajowe czy globalne? Pozycjonowanie strony www daje Ci nieograniczony zasięg promocji Twojej firmy i pełną elastyczność.

Trafiasz do idealnej grupy odbiorców

Reklama w radio lub w telewizji kierowana jest do wszystkich aktualnych odbiorców. Dzięki pozycjonowaniu strony www trafisz wyłącznie do osób, które poszukują Twoich produktów lub usług.

Zwiększasz ruch na stronie

Większy ruch na Twojej stronie internetowej to nie tylko wizyty nowych, potencjalnych klientów, ale także szansa na stałych i powracających klientów.

Budujesz świadomość marki i zaufanie

Dbając o reputację w branży oraz widoczność w Internecie zyskujesz nowych klientów i zaufanie. Pozycjonowanie pomaga Ci w budowaniu autorytetu.

Zmniejszasz koszty

Pozycjonowanie to nadal jedna z najbardziej opłacalnych form reklamy, pozwalająca na uzyskanie długofalowych efektów w darmowych wynikach wyszukiwarki Google.

Pomnażasz zyski

Budując widoczność w wyszukiwarce docierasz do większej liczby klientów, dzięki czemu możesz pomnożyć swoje zyski i rozwijać swój biznes.

Pozycjonowanie Wix (optymalizacja SEO) - dlaczego warto?

Według przeprowadzonych badań użytkownicy szukający w wyszukiwarce Google informacji nie przechodzą na kolejną, drugą stronę wyników wyszukiwania. Największe znaczenie ma zatem pierwsza dziesiątka (TOP10) wyników wyszukiwania (SERP). Jeżeli Twoja strona nie znajduje się na pierwszej stronie wyników, to szanse na znalezienie Twojej witryny przez potencjalnych klientów drastycznie maleją.

Rozwiązaniem tego problemu jest pozycjonowanie strony internetowej, dzięki czemu zwiększysz widoczność swojej witryny i pozyskasz wartościowy ruch potencjalnych klientów.


Zdobywasz nowych klientów

Pozycjonowanie strony internetowej to jedna z najskuteczniejszych metod reklamy w internecie. Wykorzystaj jej możliwości do wypromowania Twojej witryny w sieci.

Reklama lokalna, krajowa lub globalna

Pozycjonowanie lokalne, szerokie, czy w całym kraju? Niezależnie od tego jak działa Twoja firma, dopasujemy ofertę pozycjonowania strony internetowej w taki sposób, aby Twoja witryna docierała do jak największej ilości klientów.

Budujesz autorytet, świadomość oraz zaufanie

Pozycjonowanie strony to nie tylko lepsza widoczność w Internecie, ale także rozpoznawalność i budowanie świadomości marki. Pozycjonowanie buduje także Twój autorytet w Internecie.

Optymalizacja SEO stron internetowych opartych o WIX

Poniżej dowiesz się, jakie funkcjonalności z zakresu SEO oferuje WIX, dzięki którym Twoja strona będzie lepiej widoczna w wyszukiwarkach.

Sekcja HEAD - meta tagi

Tytuł (<title>Tytuł</title>), opis strony (<meta name="description" content="Opis strony" />) oraz słowa kluczowe (<meta name="keywords" content="słowa, kluczowe" />) są dostępne bezpośrednio w panelu administracyjnym i można je dodać na każdej podstronie. Ostatni z meta-tagów nie ma jednak wielkiego znaczenia, gdyż nie jest on brany pod uwagę przy obliczaniu rankingu witryny. Tytuł oraz opis strony widoczne są w wynikach wyszukiwania.

Ponadto WIX SEO oferuje także możliwość skonfigurowania narzędzia Google Search Console oraz Google Analytics, które dostarczą nam ogromnej wiedzy o stanie optymalizacji SEO oraz o zachowaniu naszej strony w wynikach wyszukiwania.

Weryfikacja Google Search Console oraz Analytics w panelu Wix

Indeksowanie

Wix umożliwia podpięcie własnej domeny, a także dowolną modyfikację adresów URL na przyjazne. Bez zbędnych znaków specjalnych lub parametrów nie musimy obawiać się problemów z indeksowaniem czy duplikowaniem treści. Wix oddaje również w ręce użytkownika sterowanie indeksowaniem witryny, dzięki czemu możemy wybrać, którą podstronę wykluczyć z indeksu w popularnych wyszukiwarkach.

Użytkownicy systemu zarządzania treścią WIX nie muszą się także martwić o mapę witryny, plik robots.txt czy strony błędów 404, ponieważ CMS tworzy je automatycznie. Do dyspozycji użytkowników pozostaje także możliwość tworzenia własnych przekierowań 301, które bez problemu wdrożymy w panelu administracyjnym.

Przekierowania 301 w panelu zarządzania WIX

Treści, słowa kluczowe i media

Publikacja treści odbywa się niezwykle prosto: wystarczy wybrać jedną z sekcji lub pól i zacząć pisać. Dodawanie nagłówków od najwyższego poziomu H1 (<h1></h1>) do najniższego (<h6></h6>) ogranicza się do wybrania odpowiedniego z listy rozwijanej. Równie łatwo zoptymalizujemy zdjęcia, w których bez najmniejszego problemu ustawimy tekst alternatywny za pomocą atrybutu ALT (alt="Opis obrazu").

Dodawanie nagłówków w panelu zarządzania WIX

Źródła statystyk wykorzystanych na stronie: pl.wix.com (2018).

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej witryny?