Pozycjonowanie i optymalizacja SEO stron WIX

Dowiedz się jakie możliwości oferuje Wix.com, aby Twoja strona była lepiej widoczna.

Wix to jeden z najpopularniejszych kreatorów stron internetowych, z którym poradzi sobie każdy, nawet bez elementarnej wiedzy z zakresu programowania.

Wix oferuje swoim użytkownikom prosty i intuicyjny interfejs, kreator drag&drop, nowoczesne i estetyczne szablony stron oraz sklepów internetowych, a także zaawansowaną technologię (HTML5, Wix Code, API i wiele więcej).

Wix - nowoczesny system CMS

Wix.com to jedna z najbardziej rozpoznawalnych platform do budowy stron oraz sklepów internetowych, założona w 2006 roku. Wykorzystuje rozwiązania chmurowe, a dzięki stałemu rozwojowi i coraz większej ilości funkcjonalności oraz możliwości rozbudowy zdobywa uznanie milionów użytkowników na całym świecie.

Dzięki Wix.com każdy może z łatwością zaistnieć w Internecie, dzięki profesjonalnej i bogatej w funkcje stronie internetowej, która nie wymaga kodowania. Jedyne co ogranicza użytkowników, to ich kreatywność.

90.000.000

użytkowników na całym świecie

45.000

nowych użytkowników każdego dnia

500+

profesjonalnych, w pełni konfigurowalnych szablonów

44.000

zainstalowanych aplikacji średnio każdego dnia

Wykorzystaj potencjał SEO Twojej strony. Pokaż się w Internecie.

Wypełnij formularz i zdobądź bezpłatną wycenę.

Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Administratorem danych osobowych jest Semrevo - Grupa SOODA Joanna Nowakowska z siedzibą w Kościanie przy ul. Dworcowej 10/4, 64-000 Kościan, NIP: 698-133-01-53.

Twoje dane osobowe podane w formularzu kontaktowym będą przez nas przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie - podstawa to prawnie uzasadniony interes administratora - art. 6 ust. 1 lit f Rozporządzenia o ochronie danych osobowych RODO.

Dane będą przechowywane do czasu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie oraz zakończenia korespondencji w tym zakresie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do udzielenia odpowiedzi lub zawarcia ewentualnej umowy.

Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia.

Masz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Masz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych. W kwestiach dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych możesz się z nami kontaktować drogą korespondencyjną lub pocztą elektroniczną na adres [email protected]

Regulamin i polityka prywatności

Pozycjonowanie stron internetowych opartych o WIX

Poniżej dowiesz się, jakie funkcjonalności z zakresu SEO oferuje WIX, dzięki którym Twoja strona będzie lepiej widoczna w wyszukiwarkach.

Sekcja HEAD - meta tagi

Tytuł (<title>Tytuł</title>), opis strony (<meta name="description" content="Opis strony" />) oraz słowa kluczowe (<meta name="keywords" content="słowa, kluczowe" />) są dostępne bezpośrednio w panelu administracyjnym i można je dodać na każdej podstronie. Ostatni z meta-tagów nie ma jednak wielkiego znaczenia, gdyż nie jest on brany pod uwagę przy obliczaniu rankingu witryny.

Ponadto WIX oferuje także możliwość skonfigurowania narzędzi Google: Search Console oraz Analytics.

Weryfikacja Google Search Console oraz Analytics w panelu Wix

Indeksowanie

Wix umożliwia podpięcie własnej domeny, a także dowolną modyfikację adresów URL na przyjazne. Bez zbędnych znaków specjalnych lub parametrów nie musimy obawiać się problemów z indeksowaniem czy duplikowaniem treści. Wix oddaje również w ręce użytkownika sterowanie indeksowaniem witryny, dzięki czemu możemy wybrać, którą podstronę wykluczyć z indeksu wyszukiwarki internetowej.

Użytkownicy systemu zarządzania treścią WIX nie muszą się także martwić o mapę witryny, plik robots.txt czy strony błędów 404, ponieważ CMS tworzy je automatycznie. Do dyspozycji użytkowników pozostaje także możliwość tworzenia własnych przekierowań 301, które bez problemu wdrożymy w panelu administracyjnym.

Przekierowania 301 w panelu zarządzania WIX

Treści, słowa kluczowe i media

Publikacja treści odbywa się niezwykle prosto: wystarczy wybrać jedną z sekcji lub pól i zacząć pisać. Dodawanie nagłówków od najwyższego poziomu H1 (<h1></h1>) do najniższego (<h6></h6>) ogranicza się do wybrania odpowiedniego z listy rozwijanej. Równie łatwo zoptymalizujemy zdjęcia, w których bez najmniejszego problemu ustawimy tekst alternatywny za pomocą atrybutu ALT (alt="Opis obrazu").

Dodawanie nagłówków w panelu zarządzania WIX

Źródła statystyk wykorzystanych na stronie: pl.wix.com (2018).

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej witryny?