Pozycjonowanie szerokie - Long tail

Pozycjonowanie na długi ogon to skuteczna metoda zwiększania widoczności w Google

Pozycjonowanie szerokie strony internetowej polega na pozycjonowaniu całej witryny na dziesiątki, setki lub nawet tysiące fraz kluczowych, które posiadają dają możliwość pozyskania ruchu organicznego użytkowników korzystających z wyszukiwarki Google lub innej. W przeciwieństwie do tradycyjnego pozycjonowania, skupionego na ograniczonej, dokładnie określonej liczbie wyrażeń, pozycjonowanie long tail ma na celu osiąganie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania na możliwie jak największą liczbę słów kluczowych.

Pozycjonowanie szerokie - zalety

Niższe koszty niż w przypadku tradycyjnego pozycjonowania

Pozycjonowanie ogólnych słów kluczowych wiąże się z dużą konkurencją na rynku wyszukiwarek. Im więcej firm promuje się na dane wyrażenie kluczowe oraz im silniejsza jest ta konkurencja, tym więcej pracy konieczne jest do uzyskania wysokich pozycji w wyszukiwarce Google. Wiąże się to także bezpośrednio z odpowiednio wyższymi kosztami oraz czasem koniecznym do uzyskania wyników. Pozycjonowanie długi ogon eliminuje ten problem, ponieważ widoczne efekty możliwe są do uzyskania znacznie łatwiej, szybciej i taniej.

Szybko widoczne efekty

Dzięki pozycjonowaniu na długi ogon efekty widoczne są znacznie szybciej, niż w przypadku skupiania się na frazach prestiżowych, ogólnych. Zamiast skupiać siły na kilku wyrażeniach przekierowujemy je na dziesiątki lub setki wyrażeń kluczowych, zwiększając tym samym ogólną widoczność witryny w Internecie.

Szansa na szybkie zwiększenie sprzedaży

Pozycjonowanie szerokie kierowane jest głównie do sklepów internetowych (ale także dla portali informacyjnych, blogów, itp.). Większa widoczność na setki fraz przekłada się bezpośrednio na ilość odwiedzających nas użytkowników, którzy decydując się na zakup konkretnego, precyzyjnie wyszukiwanego produktu lub usługi wpływają bezpośrednio na wzrost konwersji. Rosnąca konwersja to także rosnące przychody.

Wysokie pozycje na wiele słów kluczowych

Pozycjonowanie to działania mające na celu uzyskania wysokich pozycji. Jest to także cel wszystkich przedsiębiorstw, decydujących się na promowanie swojej strony internetowej w Google. Pozycjonowanie long tail to idealny wybór, pozwalający zdobyć sporą przewagę w widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania, a jednocześnie dający realne szanse na szybkie uzyskanie pierwszych miejsc w wyszukiwarkach. Topowe pozycje budują autorytet witryny i kreują obraz lidera branży, czego efektem jest większa rozpoznawalność marki.

Stabilny wzrost widoczności i pozycji

Pozycjonowanie szerokie ukierunkowane na wiele słów kluczowych to stabilny i stały wzrost widoczności strony w wyszukiwarce Google. Pozycjonowanie wielu wyrażeń pozwala na stopniowe i bardziej naturalne zwiększanie pozycji za czym idzie także wzrost oraz stabilizacja ruchu na stronie. Pozycjonowanie strony pod kątem wielu słów kluczowych zabezpiecza ją przed nagłą utratą ruchu organicznego w przypadku zanotowania spadku pozycji dla kilku z wyrażeń.

Wsparcie ogólnych, prestiżowych słów kluczowych

Pozycjonowanie na długi ogon to także wsparcie prestiżowych wyrażeń ogólnych, które są kolejnym krokiem w budowaniu widoczności w Google i innych wyszukiwarkach internetowych. Frazy składające się z długiego ogona tworzą fundament pod ogólne słowa kluczowe z dużą liczbą miesięcznych wyszukiwań.

Minimalizacja ryzyka otrzymania kary

Pozycjonowanie szerokie, w którym stopniowo i stabilnie buduje się widoczność całej witryny jest zdecydowanie bardziej naturalne i bezpieczne, aniżeli pozycjonowanie strony na kilka lub kilkanaście słów kluczowych. Algorytmy wyszukiwarki Google mogą rozpoznać nienaturalne działania ukierunkowane tylko dla konkretnej grupy wyrażeń, co może skutkować obniżeniem pozycji w wyszukiwarce Google.

Dla kogo przeznaczone jest szerokie pozycjonowanie na długi ogon?

Pozycjonowanie szerokie to idealny model dla sklepów internetowych, gdzie słowa kluczowe można tworzyć na bazie konkretnych cech lub parametrów produktów. Szerokie pozycjonowanie to model nie tylko dla e-commerce - świetnie sprawdzi się także w przypadku portali informacyjnych, blogów, a także stron firmowych.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej witryny?