Pozycjonowanie stron internetowych

Profesjonalne, skuteczne i bezpieczne - Oferta SEO

Pozycjonowanie stron to proces składający się z szeregu działań On-Page oraz Off-Page, których celem jest uzyskanie jak najwyższych pozycji w naturalnych (organicznych) wynikach wyszukiwarki (np. Google).

Skuteczne pozycjonowanie strony lub sklepu internetowego przyczynia się do wzrostu widoczności, pozycji w wynikach wyszukiwania oraz wartościowego ruchu na stronie internetowej, a tym samym wzrostu poziomu zainteresowania oferowanymi usługami oraz produktami.

Efektem wzrostu widoczności strony internetowej jest możliwość dotarcia do większej ilości potencjalnych klientów.

Pozycjonowanie stron Oferta SEO

Krótkoterminowa oferta pozycjonowanie stron

Nikt nie chce kupować kota w worku - dobrze to rozumiemy, dlatego nasza oferta pozycjonowania nie zawiera długoterminowych umów. To Ty decydujesz czy chcesz kontynuować z nami współpracę w oparciu o uzyskane rezultaty.

Indywidualne podejście

Każdy biznes jest unikalny, tak samo Twoja strona internetowa i nasza oferta pozycjonowania stron. Dlatego nie działamy schematycznie, tylko układamy unikalną strategię pozycjonowania dla Twojej firmy.

Audyt SEO na dzień dobry

Analiza optymalizacji oraz widoczności w Google Twojej witryny oraz konkurencji to podstawa do zaplanowania skutecznych działań SEO dla Twojej firmy.

Efekt pozycjonowania strony internetowej
Efekt pozycjonowania strony internetowej w wyszukiwarce Google

Pozycjonowanie stron oraz SEO - różnice

Poznaj różnice i dowiedz się jak pozycjonowanie może pomóc Ci w biznesie.

SEO (ang. Search Engine Optimization)

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych.

Działania mające na celu przystosowanie strony internetowej do odpowiedniego wyświetlania się w wynikach wyszukiwania, tym samym zwiększenia ilości oraz jakości ruchu na stronie internetowej, a także widoczności i rozpoznawalności marki w Internecie.

Do działań SEO zalicza się na przykład optymalizację kodu źródłowego lub treści znajdujących się na stronie. Aby działania SEO miały sens, należy zrozumieć i poznać intencje użytkowników, którzy szukają informacji w Internecie słowami kluczowymi.

Pozycjonowanie stron internetowych

Metoda promocji w Internecie, w której zawiera się SEO

To wspomniana optymalizacja stron internetowych, ale także inne działania, gdzie poprzez efekt synergii dąży się do osiągnięcia jak najwyższych pozycji na określone słowa kluczowe w organicznych wynikach wyszukiwania (ang. SERP - Search Engine Results Page).

W pozycjonowaniu oprócz SEO wykorzystuje się również pozyskiwanie wartościowych linków (link building) oraz marketing treści (content marketing), czyli tworzenie wartościowych oraz angażujących treści.

W procesie pozycjonowania nieoceniona jest również analityka internetowa, która pozwala odpowiednio dobrać oraz skoordynować wszystkie powyższe działania.

Jak my postrzegamy pozycjonowanie stron oraz SEO?

W naszej idei pozycjonowanie oraz SEO to marketing wzrostu.

Dla nas te pojęcia są przede wszystkim możliwością wykreowania szansy na zwiększenie konwersji, czyli głównego celu wszystkich internetowych biznesów.

Dlatego też nie zatrzymujemy się na zamkniętej liście wyrażeń kluczowych, lecz staramy się maksymalnie wykorzystać potencjał widoczności każdej witryny w zakresie pozycjonowania fraz.

28.000.000

liczba internautów w Polsce

Ponad 80%

badanych Polaków codziennie korzysta z Internetu

80% Polaków

wybiera Internet jako pierwsze źródło szukanych informacji

Jak działa wyszukiwarka Google?

Podstawy działania wyszukiwarki Google.

Wyszukiwarka Google to maszyna do odpowiedzi

Szukając w Google informacji, produktów lub usług nie przeszukujemy całego Internetu, tylko indeks stron www, które udało się odnaleźć robotom sieciowym.

 • Googleboty przeczesują Internet w poszukiwaniu nowych i zaktualizowanych witryn
 • Google tworzy ogromny zbiór (indeks) stron internetowych
 • Algorytmy korzystają z kilkuset wskaźników (czynników rankingowych), aby uporządkować zebrane wyniki
 • Wyniki organiczne to nie tylko uporządkowana lista witryn, ale także Mapy, Wiadomości, Zdjęcia, Filmy, Direct Answers i wiele innych

Jak ustalana jest kolejność stron w wynikach wyszukiwania Google?

Kolejność wyników wyszukiwania nie jest przypadkowa. Najwyższe, topowe pozycje zajmują strony internetowe, które zostały uznane najtrafniejsze dla wpisanego zapytania. Za ich kolejność odpowiedzialne są algorytmy wyszukiwarki Google.

Dokładny sposób ich działania nie jest powszechnie znany, ale wiadomym jest, że algorytmy Google korzystają z setek czynników rankingowych (częściowo jawnych), które w zależności od zapytania mogą różnić się pomiędzy sobą swoją wagą.

W tabeli poniżej znajduje się kilka wybranych czynników rankingowych z różnych obszarów.

Obszar Czynnik rankingowy
Domena Historia domeny
Wiek domeny
Podstrona Długość treści
Nasycenie treści słowami kluczowymi
Prędkość ładowania strony
Witryna SSL
Architektura witryny
Optymalizacja pod kątem urządzeń mobilnych
Linki przychodzące Ilość linków
Wiek domen linkujących
Anchor-text
Interakcja z użytkownikiem Czas spędzony na stronie
Współczynnik odrzuceń
Marka Social media
Wzmianki

Korzyści pozycjonowania stron internetowych w Google

Dowiedz się co zyskujesz, inwestując w ten rodzaj reklamy w Internecie.

Kontrola zasięgu reklamy

Lokalne pozycjonowanie, krajowe czy międzynarodowe? Ty decydujesz - pozycjonowanie pozwala na pełną elastyczność i właściwie nieograniczony zasięg reklamy.

Idealna grupa docelowa

Reklama w TV lub radio trafia do wszystkich aktualnych odbiorców. Dzięki pozycjonowaniu trafisz wyłącznie do osób, które poszukują produktów lub usług, takich jak Twoje.

Wzrost ruchu na stronie

Większa liczba odwiedzin Twojej strony internetowej to nie tylko nowi użytkownicy, ale także szansa na stałych, powracających klientów.

Świadomość i zaufanie do marki

Pozycjonowanie to również budowanie Twojego wizerunku w Internecie. Dbając o reputację oraz widoczność zyskujesz nowych klientów i zaufanie.

Niski koszt

W porównaniu z tradycyjnymi formami reklamy pozycjonowanie to nadal najbardziej opłacalna inwestycja, pozwalająca na uzyskanie długofalowych efektów.

Wzrost zysków

Wraz ze wzrostem widoczności w Internecie oraz działań optymalizujących współczynnik konwersji docierasz do większej liczby potencjalnych klientów, dzięki czemu możesz zwiększyć swoje zyski.

Proces pozycjonowania stron w Google

Budowa widoczności to nie jednorazowe działanie, a przemyślana, długofalowa strategia z nutą cykliczych działań.

Pozycjonowanie stron - audyt SEO

Analiza konkurencji oraz audyt SEO optymalizacji witryny

Pierwszy etap procesu pozycjonowania dzielimy na dwa. Dzięki temu poznajemy naszego klienta, ale wiemy też jak wygląda konkurencja. Informacje te wykorzystywane są w kolejnym etapie, w którym identyfikuje się problemy związane z SEO.

Analiza działań konkurencyjnych

Research wśród konkurencji od samego początku pozwala na znalezienie mocnych oraz słabych stron - pod uwagę bierze się przede wszystkim trzy główne filary pozycjonowania, czyli optymalizację SEO, treści oraz linki prowadzące do domeny.

Analiza optymalizacji

Czyli szczegółowe zapoznanie się ze stanem promowanej witryny. Podobnie jak w przypadku analizy konkurencji, oprócz technicznych aspektów SEO, przeprowadza się również analizę content marketingową, analizę fraz oraz w zakresie link buildingu.

Pozycjonowanie stron - Content Marketing

Dobór słów kluczowych oraz optymalizacja treści

"Pomyśl, jakich słów użyliby użytkownicy, by znaleźć Twoją stronę. Upewnij się, że te słowa znajdują się w treści witryny."

Sztandarowy cytat White Hat SEO to drugi etap promocji domeny w Internecie. Znając szczegółowe informacje na temat branży, konkurencji oraz promowanej witryny, przygotowuje się grupy wyrażeń, które będą stanowiły bazę do zwiększania widoczności oraz działań content marketingowych.

Content marketing

Tworzenie angażujących, atrakcyjnych i wciągających treści pozwala trafić do ściśle określonej grupy odbiorców, jednocześnie zwiększając szanse na pozyskanie nowych oraz powracających klientów.

Pozycjonowanie - On Page SEO

Techniczna optymalizacja witryny (On-Page SEO)

Czyli te wszystkie magiczne rzeczy.

Algorytmy wyszukiwarki Google oceniają każdą witrynę przez pryzmat kilkuset czynników rankingowych, które dodatkowo mogą zmieniać swoją wagę w zależności od tematyki.

Wytyczne Google dla Webmasterów oraz Raterów

Dzięki informacjom zdobytym podczas dokładnej analizy witryny oraz doświadczeniu, optymalizujemy stronę internetową zgodnie z wytycznymi Google dla Webmasterów oraz wytycznymi jakościowymi dla Raterów Google, dbając o prawidłową indeksację, nawigację, architekturę informacji, kod źródłowy i wiele innych.

Mierz wysoko dzięki On-Page SEO

Techniczne SEO to jeden z najważniejszych etapów promocji w Internecie. Optymalizacja oraz eliminacja problemów występujących w witrynie pozwala na znaczny wzrost jej widoczności.

Pozycjonowanie stron - link building

Budowa profilu linkowego domeny (link building)

Pozyskiwanie linków i budowanie profilu linkowego domeny to niezwykle istotny punkt promowania witryny, co potwierdza fakt, że algorytmy Google oceniają witrynę również poprzez liczbę oraz jakość linków do niej prowadzących.

Link building

Zdobywanie linków to żmudny i długotrwały proces. W ramach link buildingu prowadzimy działania marketingowe na starannie wyselekcjonowanych, zewnętrznych witrynach, a także wykorzystujemy własne, autorskie rozwiązania.

Wartościowe linki

W procesie pozyskiwania linków najważniejsza jest ich jakość oraz moc - to dwa główne wyznaczniki, którymi się kierujemy, dzięki czemu mamy pewność, że nasze działania są bezpieczne i nie narażamy witryny na obniżenie jej widoczności.

Monitorowanie i raportowanie wyników

Monitorowanie, raportowanie, reagowanie

Monitorowanie witryn oraz algorytmów Google

To etap, który został umieszczony na końcu tylko umownie, gdyż tak naprawdę proces monitorowania stanu witryny oraz jej widoczności trwa nieprzerwanie od samego początku pozycjonowania.

W monitorowaniu wspierają nas zewnętrzne jak i autorskie narzędzia, dzięki którym możemy błyskawicznie reagować na niepożądane zmiany na stronie, problemy techniczne czy zmiany w widoczności wynikające z zawirowań na rynku wyszukiwarek internetowych.

Raportowanie = konsultacje

Pod nazwą raportowania kryje się bieżąca konsultacja oraz kontakt, dzięki czemu możemy elastycznie dostosowywać działania oraz strategie do potrzeb klienta oraz wyzwań, które stawia przed nami rynek w branży.

Jak długo czeka się na pierwsze efekty?

Pozycjonowanie to proces ciągły, cykliczny, ale czy można określić czas, po którym widoczne będą efekty naszej inwestycji w ten rodzaj reklamy w Google?


Pozycjonowanie stron to długotrwały proces

Zwiększ widoczność witryny już po kilku tygodniach.

Nie da się jednoznacznie określić czasu potrzebnego na osiągnięcie założonych celów w strategii SEO. Czas ten można szacować, bazując na posiadanym doświadczeniu lub znajomości danej branży.

Pozycjonowanie to proces złożony, składający się z wielu etapów, a czas trwania każdego z nich zależy od wielu czynników. Niektóre z nich są zaprezentowane na poniższej liście:

 • wielkość witryny
 • konkurencyjność w branży
 • aktualny stan witryny
 • historia oraz aktualny stan domeny
 • działania konkurencji
 • algorytmy Google

Średnio przyjmuje się, że czas potrzebny na zaobserwowanie jakichkolwiek efektów pozycjonowania wynosi od dwóch do trzech miesięcy, ale nie jest to reguła i często efekty działań SEO widoczne są już po dwóch lub trzech tygodniach. W bardziej skrajnych przypadkach czas ten może wydłużyć się nawet do 6 miesięcy lub roku, w przypadku gdy zidentyfikowane problemy optymalizacyjne są złożone, a branża cechuje się niezwykłą konkurencyjnością. Żaden z przytoczonych przedziałów, nie może być jednak przyjmowany za wyznacznik, ponieważ każda witryna jest unikalna i wymaga spersonalizowanej strategii SEO.

Pozycjonowanie stron - Dobór wyrażeń kluczowych

Pozycjonowanie stron - Optymalizacja SEO

Keywords research, czyli analiza oraz dobór odpowiednich wyrażeń kluczowych, na bazie których budowana będzie widoczność Twojej strony w wyszukiwarce. Frazy kluczowe muszą być dopasowane do Twojej działalności i jak najlepiej odzwierciedlać Twoją ofertę oraz informacje zawarte w Twojej witrynie.

Słowa kluczowe (zwane także wyrażeniami lub frazami), to zapytania wpisywane przez użytkowników do wyszukiwarki Google w celu odnalezienia informacji, produktów lub usług.

Zapytania użytkowników można podzielić na kilka kategorii, wśród których wyróżnia się zapytania brandowe, ogólne lub bardziej sprecyzowane, składające się z "długiego ogona" (long-tail). Analiza fraz pozwala poznać ich potencjał w postaci średniej miesięcznej wyszukiwalności, a także stopień trudności (konkurencyjność) w danej branży.

Przygotowując ofertę dla Twojej witryny dobierzemy najbardziej optymalną listę wyrażeń kluczowych, na bazie której budowana będzie widoczność Twojej witryny w wyszukiwarce, jej jakość, wysokie pozycje, autorytet oraz zaufanie.

Do poszukiwania oraz analizy słów kluczowych korzystamy z narzędzi takich jak:

Narzędzia do analizy słów kluczowych

Pozycjonowanie stron - optymalizacja SEO

Pozycjonowanie stron - Optymalizacja SEO

SEO polega na znalezieniu wszystkich słabych stron witryny, a następnie zaplanowanie zmian na stronie oraz ich wdrożenie. Dzięki optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwarek, staje się ona bardziej przyjazna i rosną jej szansę na wzrost widoczności i wysokie pozycje co przekłada się na efekt w postaci nowych klientów.

Każda strona jest oceniana przez algorytmy Google na podstawie ponad 200 czynników, które dodatkowo mogą zmieniać swoją wagę oraz znaczenie w zależności od kategorii witryny czy branży.

Poniżej znajduje się lista wybranych elementów, które weryfikowane są podczas audytu witryny, a następnie optymalizowane:

 • Sekcja HEAD
  • Tytuł witryny
  • Opis strony
  • Meta-tag robots
  • Linki kanoniczne
 • Mapa witryny
 • Plik robots.txt
 • Nawigacja i linkowanie wewnętrzne
 • Struktura witryny - architektura informacji
 • Przekierowania
 • Strony błędów
 • Kod HTML/CSS/JS
 • Obrazy
 • Szybkość witryny
 • Dane uporządkowane - strukturalne
 • Wersja mobilna
 • Słowa kluczowe
 • Współczynnik konwersji
Pozycjonowanie stron - Optymalizacja SEO

Ile kosztuje pozycjonowanie strony internetowej?

Nie da się ustalić jednorodnego cennika pozycjonowania stron internetowych dla każdej witryny. Wynika to z faktu, że każda witryna jest inna i należy dopasować do niej indywidualną strategię.


Proces pozycjonowania poprzedza dokładna analiza, wykonywana przez specjalistę SEO. Dzięki niej można zbadać historię domeny, dobrać wyrażenia kluczowe, ocenić konkurencyjność i wiele innych czynników, które docelowo mają wpływ na proces zwiększania widoczności strony internetowej oraz wzrost pozycji. Dzięki tym informacjom ustalana jest cena pozycjonowania.

Przykładowy cennik pozycjonowania stron internetowych w Poznaniu

Fraza Cena
Kwiaciarnia Poznań 69 zł
Warsztat samochodowy Poznań 59 zł
Hydraulik Poznań 49 zł
* Podane w tabeli ceny są przykładowe i mogą ulec zmianie w trakcie wyceny.

Ostateczny dobór modelu współpracy, modelu rozliczeń oraz cena pozycjonowania uzależniona jest od wielu czynników, takich jak konkurencyjność, historia domeny, zawartość strony internetowej, lokalizacja czy zasięg reklamy internetowej.

Modele rozliczeń - Oferta pozycjonowanie stron

Model Hybrydowy
 • Pokrycie kosztów związanych z analizą oraz optymalizacją
 • Premia za efekty na konkretnych grupach wyrażeń
 • Brak ukrytych opłat: stała podstawa i jasne zasady premii
Model Abonamentowy
Najczęściej wybierany
 • Łatwe planowanie wydatków na reklamę
 • Stała, określona kwota przez cały okres współpracy
 • Brak dodatkowych kosztów i opłat "startowych"

W ramach ceny pozycjonowania stron w Google otrzymujesz szereg działań:

 • Google Search Console
 • Google Analytics
 • Google Moja Firma
 • Dobór słów kluczowych
 • Audyt SEO
 • Optymalizacja strony www
 • Monitoring efektów pozycjonowania
 • Raportowanie prac i stanu widoczności
 • Pozyskiwanie linków do strony
 • Cykliczna analiza i optymalizacja SEO
 • Analiza konkurencji
 • Optymalizacja treści na stronie
 • Analiza linków przychodzących
 • Konsultacje ze specjalistą
 • Rozbudowa i zmiany na stronie
 • Analityka internetowa
 • Copywriting, marketing treści
 • Optymalizacja obrazów

A także wiedzę oraz know-how będące wynikiem kilkunastoletniego doświadczenia w branży SEO.


W przyjętej w naszej agencji strategii pozycjonowania strony internetowej dążymy do uzyskania wysokich pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwarki Google oraz zwiększenia ruchu organicznego na stronie internetowej Twojej firmy.

Szereg działań optymalizacyjnych w trakcie trwania kampanii SEO marketingu, połączonych z trafnym i skutecznym doborem słów kluczowych pozwala osiągnąć nie tylko stabilne pozycje strony w wynikach Google, ale także znacząco zwiększyć jakościowy ruch organiczny na stronie oraz ilość wyrażeń, na które Twoja firma wyświetla się w TOP 3, TOP 10 oraz TOP 50 wyników wyszukiwania.

W praktyce oznacza to, że rozliczamy się jedynie za wybrane wyrażenia kluczowe, a efekty naszej pracy generują dziesiątki, setki lub nawet tysiące nowych fraz kluczowych, na które widoczna jest Twoja strona internetowa.

Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie?

Według badań w większości przypadków użytkownicy szukający informacji w Internecie nie przechodzą na drugą stronę wyników wyszukiwania. Największe znaczenie w pozycjonowaniu ma zatem pierwsza strona SERP (Search Engine Results Page) - jeżeli nie ma w niej Twojej strony internetowej, szanse na dotarcie do Ciebie przez potencjalnych klientów drastycznie maleją.

Pozycjonowanie stron internetowych jest rozwiązaniem tego problemu. Dzięki pozycjonowaniu zwiększasz widoczność swojej strony internetowej, docierając tym samym do większej liczby klientów.

Poniżej znajdziesz przykładowe zestawienie fraz oraz średnią miesięczną ilość zapytań w wyszukiwarce Google.

Słowo kluczowe Wyszukiwalność
pozycjonowanie stron 9900
pozycjonowanie 6600
pozycjonowanie stron internetowych 2900
pozycjonowanie stron w google 1300
skuteczne pozycjonowanie stron 880
pozycjonowanie w google 590
skuteczne pozycjonowanie 480
skuteczne pozycjonowanie stron internetowych 320
pozycjonowanie stron internetowych w google 260

Wyszukiwalność słów kluczowych to wskaźnik, który pokazuje średnią miesięczną liczbę zapytań w wyszukiwarce Google. Oznacza to, że fraza pozycjonowanie stron była wyszukiwana przez internautów w Google średnio 9900 razy miesięcznie.


Zdobywasz nowych klientów

SEO i pozycjonowanie stron to jedna z najbardziej skutecznych metod reklamy w internecie. Wykorzystaj jej możliwości do wypromowania Twojej strony internetowej.

Reklama globalna, krajowa lub lokalna

Lokalne pozycjonowanie strony, w całym kraju czy szerokie (na długi ogon - long-tail)? Niezależnie od modelu oraz tego jak działa Twoja firma, dopasujemy ofertę pozycjonowania tak, aby poprzez wzrost pozycji Twoja witryna docierała do jak największej ilości potencjalnych i konwertujących klientów.

Budujesz zaufanie, świadomość oraz autorytet

Oferta pozycjonowania to nie tylko lepsza widoczność witryny w wynikach wyszukiwania, ale również rozpoznawalność, budowanie świadomości marki, a także Twój autorytet i kreowanie pozycji lidera.

Pozycjonowanie stron - najczęściej zadawane pytania

Czy raz uzyskane pozycje w wynikach wyszukiwania zostaną na zawsze?

Niestety nie, w pozycjonowaniu jest to proces ciągły, który wymaga stałej pracy, analizy fraz, monitorowania wyników oraz cyklicznych zmian, dzięki którym na bieżąco dopasowuje się witrynę do algorytmów wyszukiwarki Google.

Ponadto stale przybywa stron konkurencyjnych, które również wprowadzają zmiany na swoich stronach internetowych oraz optymalizują je, tak aby uzyskać jak najwyższe pozycje w wyszukiwarce dla konkurencyjnych fraz.

Czy agencja SEO może zagwarantować osiągnięcie konkretnych pozycji?

W pozycjonowaniu gwarancja osiągnięcia konkretnych pozycji jest niemożliwa. Jest to spowodowane tym, że agencja SEO nie ma wpływu na algorytm wyszukiwarki Google, który jest w dużej mierze nieprzewidywalny. Wyszukiwarka Google oraz jej algorytmy to zewnętrzne środowisko, w którym działa Twoja witryna i to ją należy przystosować do panujących w wyszukiwarce zasad.

Czy reklamy Google Ads mają wpływ na pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania?

Reklamy wyświetlane w ramach kampanii Google Ads (do niedawna kampanie AdWords) nie mają żadnego wpływu na pozycje osiągane w organicznych wynikach wyszukiwania. Kampanie Google Ads, czyli płatne wyniki wyszukiwania, działają jako zupełnie niezależny mechanizm, bazując na określonej konfiguracji kampanii reklamowej oraz budżecie.

Czy można pozycjonować stronę na każde słowo kluczowe?

Promowanie swojej witryny na każde istniejące słowo kluczowe nie ma żadnego logicznego uzasadnienia, przynajmniej z dwóch powodów.

Po pierwsze, jeżeli prowadzisz mały lokalny biznes i masz prostą stronę internetową, to prawdopodobnie nie uda Ci się przeskoczyć na bardzo konkurencyjne wyrażenie ponad stronę, której firma działa na rynku od wielu lat i jest znana na całym świecie.

Drugi powód to dopasowanie wyrażeń kluczowych - w trakcie pozycjonowania dobiera się takie słowa kluczowe (listę fraz), które odzwierciedlają oferowane przez Ciebie produkty oraz usługi i mają największą szansę na konwersję. Pozycjonowanie fraz, które nie mają nic wspólnego z Twoim biznesem, nawet jeśli okaże się skuteczne, to wysokie pozycje nie przyniosą Ci żadnych zysków, gdyż użytkownicy będą opuszczać Twoją stronę internetową.

Czy można pozycjonować strony bardzo niskiej jakości?

Pozycjonować można każdą stronę internetową. To właśnie SEO zmiany, czyli optymalizacja witryn pod kątem wyszukiwarek, ma za zadanie sprawić, że witryna stanie się bardziej przyjazna dla wyszukiwarki i jej robotów. W marketingu ideą pozycjonowania jest właśnie poprawianie jakości danej witryny, budowanie jej autorytetu, zaufania oraz wysokich pozycji fraz.

Czy kara ręczna lub "filtr" w wyszukiwarce Google mogą zostać usunięte ze strony?

Tak, bez względu na to czy na daną stronę zostały nałożone "działania ręczne" czy jest to tzw. "filtr algorytmiczny". Oba przypadki są najczęściej powodami obniżenia lub zamrożenia pozycji i ogólnej widoczności witryny w wyszukiwarce.

Ratowanie witryny w takich przypadkach jest zazwyczaj trudnym i żmudnym procesem, w którym przede wszystkim należy ustalić przyczynę nałożenia kary lub filtra, a następnie podczas współpracy podjąć działania i zmiany, mające na celu ich usunięcie i pojawienie się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania.

Jak mogę wspomóc usługę pozycjonowania mojego serwisu w wyszukiwarce Google?

Przede wszystkim w kampanii pozycjonowania należy pomyśleć o swoich obecnych i potencjalnych klientach. W pozycjonowaniu warto działać na tych płaszczyznach, na których jest największa szansa na pozyskanie nowych klientów oraz ich zatrzymanie. Podejmując z nami współpracę możesz liczyć na wskazówki oraz porady w jaki sposób należy dokonywać zmiany oraz wspierać proces pozycjonowania, tak aby osiągać jeszcze lepszą i bardziej stabilną widoczność w wynikach wyszukiwania i dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych klientów.

Jeśli dopiero uruchomiłeś swoją pierwszą stronę internetową i chciałbyś dowiedzieć się się od czego zacząć, zajrzyj do naszego poradnika SEO, w którym znajdziesz podstawy optymalizacji witryny oraz cenne rady i wskazówki.

Korzystam już z innych form reklamy, czy warto dodatkowo pozycjonować moją stronę?

Owszem, pozycjonowanie otwiera przed Tobą nowy kanał pozyskiwania potencjalnych klientów!

Liczba internautów w Polsce stale rośnie, a już teraz ponad 80% badanych Polaków korzysta codziennie z Internetu, gdzie wyszukuje informacje, produkty oraz usługi. Jeżeli korzystasz już z innych form reklamy, na przykład kampanii Google Ads, e-mail marketingu, artykułów sponsorowanych czy reklamy na Facebooku, to pozycjonowanie będzie doskonałym uzupełnieniem Twojej strategii promocji i ułatwi odnalezienie Twojej strony oraz oferty w Internecie.

Zależy mi na szybkich efektach i wzroście pozycji - jak je osiągnąć?

W sytuacji, gdzie od samego początku konieczne są natychmiastowe efekty w postaci wysokich pozycji, warto zainteresować się np. kampanią linków sponsorowanych Google Ads. Pozycjonowanie stron to złożony, długotrwały proces, w którym na pierwsze wyniki promocji czeka się często kilka miesięcy.

Czy pozycjonowanie jest mi potrzebne?

Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie warto zadać kilka dodatkowych, pomocniczych pytań:

 • Chciałbyś zyskać reputację i miano lidera w branży?
 • Chciałbyś zwiększyć przychody i rozwijać swój biznes?
 • Nie widzisz swojej strony w Google po wyszukaniu istotnych dla Ciebie słów kluczowych?
 • Posiadasz stronę internetową swojej firmy, ale nigdy jej nie promowałeś?
 • Pozycjonujesz już swoją stronę, ale nie jesteś zadowolony z efektów?
 • Tworzysz stronę internetową swojej firmy i chciałbyś od razu zadbać o jej widoczność w Internecie?
 • Chciałbyś zadbać o wzrost widoczności na ważne dla Ciebie słowa kluczowe?

Jeżeli chociaż na jedno z pytań odpowiedziałeś twierdząco, to usługa pozycjonowania jest zdecydowanie dla Ciebie.

Źródła statystyk wykorzystanych na stronie: consumerbarometer.com (2017) oraz gemius.pl (styczeń 2018).

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej witryny?