Pozycjonowanie sklepów internetowych

E-commerce SEO & Growth Marketing.

E-commerce SEO - korzyści z pozycjonowania sklepu

Dowiedz się czym jest clou reklamy sklepu w Internecie i co na tym zyskasz.

Wysokie pozycje na prestiżowe wyrażenia kluczowe?

Owszem, to ważny element promocji, który umacnia znaczenie i rozpoznawalność marki, ale czy tak naprawdę to jest cel promocji sklepu internetowego?

Nie.

Celem Twojego sklepu internetowego jest sprzedawanie, a tym samym generowanie i zwiększanie przychodów oraz zysków, w czym pomoże Ci E-commerce SEO.

W pozycjonowaniu sklepów internetowych liczy się budowanie jakościowego ruchu, który przede wszystkim konwertuje oraz pozwala na zdobycie nowych i powracających klientów.

SEO analityka w e-commerce

Zwiększ ruch w swoim sklepie internetowym.
Pozyskaj nowych i powracających klientów.
Zwiększ przychody.

Wypełnij formularz i zdobądź bezpłatną wycenę.

Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Administratorem danych osobowych jest Semrevo - Grupa SOODA Joanna Nowakowska z siedzibą w Kościanie przy ul. Dworcowej 10/4, 64-000 Kościan, NIP: 698-133-01-53.

Twoje dane osobowe podane w formularzu kontaktowym będą przez nas przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytanie - podstawa to prawnie uzasadniony interes administratora - art. 6 ust. 1 lit f Rozporządzenia o ochronie danych osobowych RODO.

Dane będą przechowywane do czasu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie oraz zakończenia korespondencji w tym zakresie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do udzielenia odpowiedzi lub zawarcia ewentualnej umowy.

Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia.

Masz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Masz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych. W kwestiach dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych możesz się z nami kontaktować drogą korespondencyjną lub pocztą elektroniczną na adres [email protected]

Regulamin i polityka prywatności

Wzrostu ruchu i widoczności

Stabilny i przyrostowy wzrost widoczności sklepu internetowego to budowanie silnej i rozpoznawalnej marki, ale także zwiększanie ruchu.

Pozyskiwanie nowych klientów

Ruch w sklepie tworzą klienci, którzy poszukują produktów takich jak Twoje. Naszym zadaniem jest zwiększanie ruchu w Twoim sklepie internetowym, czyli pozyskiwanie nowych klientów.

Klienci, którzy powracają

Solidna, rozpoznawalna i widoczna w Internecie marka, to szansa na klientów, którzy zamiast konkurencji, ponownie wybiorą Twój sklep internetowy.

Proces pozycjonowania sklepów internetowych

Czy SEO i pozycjonowanie dla branży E-commerce różni się od pozycjonowania stron internetowych?

E-commerce SEO to przede wszystkim większa skala projektu. W przypadku pozycjonowania stron możemy skupić się na określonej liście wyrażeń kluczowych lub na ogólnym wzroście widoczności. W przypadku pozycjonowania sklepów jest podobnie, jednakże mamy do czynienia ze zdecydowanie bardziej rozbudowaną strukturą, co jednocześnie stwarza więcej możliwości - więcej fraz kluczowych, więcej ruchu, więcej możliwych klientów do pozyskania, większa sprzedaż i zyski.

Najistotniejszym krokiem jest przygotowanie odpowiedniej strategii działań już na samym początku współpracy. Trafne określenie potencjału pozwoli zaplanować najskuteczniejsze działania, które szybko zaczną owocować wzrostem ruchu i sprzedaży.

Analiza sklepu internetowego oraz konkurencji

Na rynku jest dostępnych wiele platform sprzedażowych, a każda z nich ma swoje plusy oraz minusy.

Analiza konkurencji pozwala na dodatkowe porównanie i znalezienie płaszczyzn, wymagających poprawy.

Stworzenie bazy wyrażeń kluczowych

W e-commerce lista fraz (słów kluczowych) jest dynamiczna - wraz ze wzrostem ruchu i widoczności sklepu pojawiają się nowe, potencjalne wyrażenia.

Dlatego ważne jest dobranie jak najlepszej bazy słów, które będą generowały kolejne.

Techniczne On-Page SEO sklepu internetowego

Na tym etapie usuwamy wszystkie zidentyfikowane problemy w platformie sprzedażowej.

Już dzięki samej optymalizacji SEO sklep internetowy może znacząco zwiększyć swoją widoczność oraz ruch organiczny.

Pozyskiwanie linków

Budowanie profilu linkowego to żmudny i długotrwały proces, ale szalenie istotny również w branży e-commerce.

Świadczy o tym fakt, że algorytmy Google oceniają witryny również przez pryzmat ilości i jakości prowadzących do niej linków.

Monitorowanie efektów działań

Stale trzymamy rękę na pulsie. Pomagają nam w tym zewnętrzne jak i autorskie narzędzia. Dzięki temu jesteśmy w stanie reagować nie tylko na zmiany na rynku wyszukiwarek lub problemy z działaniem sklepu, ale także na nowe szanse na dalsze zwiększanie ruchu.

Korzyści płynące z pozycjonowania sklepu internetowego

Dowiedz się co zyskasz inwestując w ten rodzaj reklamy swojego sklepu w Internecie.

Wzrost ruchu w sklepie internetowym

Większy ruch = więcej potencjalnych klientów - tych nowych oraz powracających do Twojego sklepu, zamiast konkurencji.

Wzrost zysków oraz sprzedaży

Twój sklep internetowy staje się widoczny w wynikach wyszukiwania i trafia do niego więcej potencjalnych klientów, dzięki czemu możesz zwiększyć swoją sprzedaż.

Świadomość i zaufanie do marki

E-commerce SEO to także budowanie Twojego wizerunku w Internecie. Dbając o reputację oraz widoczność zyskujesz nowych i powracających klientów oraz zaufanie.

Niski koszt

Pozycjonowanie sklepu internetowego w porównaniu z tradycyjnymi formami reklamy to nadal najbardziej opłacalna forma reklamy sklepu, pozwalająca na uzyskanie stabilnych efektów.

Nowi i powracający klienci

Wraz ze wzrostem sprzedaży to główny cel pozycjonowania Twojego sklepu internetowego. Klienci trafią do Ciebie dzięki widoczności w Internecie oraz świadomości marki.

Zwiększ ruch - zdobądź nowych i powracających klientów.