Pozycjonowanie sklepów internetowych (Ecommerce)

E-commerce SEO - optymalizacja sklepów internetowych

Pozycjonowanie Ecommerce SEO

Dowiedz się czym jest clou pozycjonowania sklepów internetowych w Internecie i co na tym zyskasz.

Wysokie pozycje na prestiżowe frazy kluczowe produktów oraz kategorii?

Owszem, to ważny element promocji i marketingu internetowego, który umacnia znaczenie i rozpoznawalność marki, ale czy tak naprawdę to jest cel pozycjonowania sklepu internetowego?

Nie.

Celem Twojego sklepu internetowego jest sprzedawanie, a tym samym generowanie i zwiększanie przychodów oraz zysków, w czym pomoże Ci E-commerce SEO (skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych).

Pozycjonowanie sklepów internetowych to budowanie jakościowego ruchu (wysokie pozycje), który przede wszystkim konwertuje oraz pozwala na zdobycie nowych i powracających klientów dla Twojej firmy.

SEO analityka w e-commerce

Wzrostu ruchu i widoczności

Stabilny i przyrostowy wzrost widoczności sklepu internetowego to budowanie silnej i rozpoznawalnej marki Twojej firmy w branży, ale także zwiększanie ruchu z wyników wyszukiwania.

Pozyskiwanie nowych klientów

Ruch w sklepie tworzą klienci, którzy poszukują produktów takich jak Twoje. Naszym zadaniem jest zwiększanie ruchu w Twoim sklepie internetowym, czyli pozyskiwanie nowych klientów.

Klienci, którzy powracają

Solidna, rozpoznawalna i widoczna w Internecie marka, to szansa na klientów, którzy zamiast konkurencji, ponownie wybiorą Twój sklep internetowy.

Proces pozycjonowania sklepów internetowych

Czy SEO i pozycjonowanie e-commerce różni się od pozycjonowania stron internetowych?

E-commerce SEO to przede wszystkim większa skala projektu. W przypadku pozycjonowania stron możemy skupić się na określonej liście wyrażeń kluczowych lub na ogólnym wzroście widoczności. W przypadku pozycjonowania sklepów e-commerce jest podobnie, jednakże mamy do czynienia ze zdecydowanie bardziej rozbudowaną strukturą, co jednocześnie stwarza więcej możliwości - więcej fraz kluczowych, więcej ruchu, więcej możliwych klientów do pozyskania, większa sprzedaż i zyski.

Skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego to proces, w którym najistotniejszym krokiem jest przygotowanie odpowiedniej strategii działań już na samym początku współpracy. Audyt sklepu online, dobór słów kluczowych oraz trafne określenie potencjału pozwoli zaplanować najskuteczniejsze działania, które szybko zaczną owocować wzrostem pozycji fraz, wzrostem wysokiej jakości ruchu z organicznych wyników wyszukiwania i sprzedaży produktów firmy w trakcie kampanii SEO.

Analiza sklepu internetowego oraz konkurencji

Na rynku jest dostępnych wiele platform sprzedażowych dla firm oferujących sprzedaż produktów oraz usług w danej branży, a każda z nich ma swoje plusy oraz minusy.

Analiza konkurencji oraz audyt SEO odpowiada na pytanie "jak pozycjonować" sklepy internetowe w wynikach wyszukiwania Google pozwala na dodatkowe porównanie i znalezienie obszarów, wymagających poprawy w ramach pozycjonowania sklepu internetowego.

Stworzenie bazy wyrażeń kluczowych

W e-commerce lista fraz (słów kluczowych) jest dynamiczna - wraz ze wzrostem ruchu i widoczności sklepu pojawiają się nowe, potencjalne wyrażenia.

Dlatego ważne jest dobranie jak najlepszej bazy słów, które będą generowały kolejne frazy kluczowe, budując widoczność, ruch oraz wzrost pozycji na długi ogon (słowa kluczowe long tail) w wynikach wyszukiwania.

Techniczne On-Page SEO - optymalizacja i pozycjonowanie sklepu internetowego

Na tym etapie usuwamy wszystkie zidentyfikowane problemy w platformie sprzedażowej, wynikające z audytu SEO.

Już dzięki samej optymalizacji SEO sklep internetowy Twojej firmy może zanotować wzrost - znacząco zwiększyć swoją widoczność na frazy kluczowe oraz wysokiej jakości ruch organiczny z wyników wyszukiwania.

Pozyskiwanie linków (link building)

Budowanie profilu linkowego (Link Building) to żmudny i długotrwały proces, ale szalenie istotny również w branży e-commerce.

Świadczy o tym fakt, że algorytmy Google oceniają pozycjonowanie sklepu internetowego również przez pryzmat ilości i jakości prowadzących do niego linków.

Content marketing

Strategia content marketingu (marketing treści) to już nieodłączny element każdego sklepu internetowego. Unikalne i atrakcyjne opisy produktów nie są już wystarczające.

Aby skutecznie pozycjonować sklep internetowy w wynikach wyszukiwania, treści w sklepie (w tym opisy produktów) nie powinny być stworzone tylko dla robotów wyszukiwarek. Konieczne jest dostarczenie wartości dodanej dla użytkowników.

Monitorowanie efektów działań

Stale trzymamy rękę na pulsie i monitorujemy efekty pozycjonowania e-commerce. Pomagają nam w tym zewnętrzne narzędzia SEO (np. Google Analytics, Google Search Console) jak i autorskie rozwiązania. Bogaty toolset oraz doświadczenie pozwala nam reagować nie tylko na zmiany wyników wyszukiwania, zawirowania na rynku wyszukiwarek lub problemy z działaniem sklepu, ale także na nowe szanse na dalsze zwiększanie ruchu oraz pozycji sklepu.

Pozycjonowanie sklepów internetowych - korzyści

Dowiedz się co zyskasz inwestując w ten rodzaj reklamy swojego sklepu w Internecie.

Wzrost ruchu w sklepie internetowym

Większy ruch, wzrost pozycji fraz w wynikach wyszukiwania, wzrost liczby odwiedzin, więcej potencjalnych klientów - tych nowych oraz powracających do Twojego sklepu, zamiast konkurencji.

Wzrost zysków oraz sprzedaży

Twój sklep internetowy staje się widoczny w wynikach wyszukiwania i trafia do niego więcej potencjalnych klientów, dzięki czemu możesz zwiększyć swoją sprzedaż w trakcie kampanii pozycjonowania sklepu internetowego.

Świadomość i zaufanie do marki

E-commerce SEO to także budowanie Twojego wizerunku w branży i w Internecie. Dbając o reputację oraz widoczność fraz w wynikach wyszukiwania zyskujesz nowych i powracających klientów oraz zaufanie.

Niski koszt

Pozycjonowanie sklepu internetowego e-commerce w porównaniu z tradycyjnymi formami reklamy to nadal najbardziej opłacalna forma reklamy sklepu oraz produktów i usług, pozwalająca na uzyskanie stabilnych efektów oraz wysokich pozycji fraz.

Nowi i powracający klienci

Wraz ze wzrostem sprzedaży to główny cel pozycjonowania Twojego sklepu internetowego. Klienci trafią do Ciebie dzięki widoczności w Internecie oraz świadomości marki w branży.

Skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych