Pozycjonowanie lokalne - SEO

Lokalne SEO, czyli myśl globalnie, działaj lokalnie

Dowiedz się jak pozycjonowanie lokalne zmieni Twój biznes.

Lokalne SEO

Twoi klienci są tuż za rogiem. Pozwól się odnaleźć.

Prowadzisz warsztat samochodowy, piekarnię, cukiernię, restaurację, a może świadczysz inne usługi na obszarze swojego miasta?

Każdego dnia mieszkańcy Twojego miasta poszukują usług lokalnych za pomocą wyszukiwarki Google, która lokalizuje użytkownika i przedstawia mu wyniki z firmami, które są najbliżej lub świadczą swoje usługi na danym obszarze.

Lokalne pozycjonowanie sprawi, że pokażesz im się i ułatwisz dotarcie do Twojej firmy lub wybór i skorzystanie właśnie z Twoich usług, zamiast konkurencji!

Pamiętaj, że potencjalni klienci szukają lokalnych informacji wszędzie na różnych urządzeniach - na każdym etapie procesu zakupowego.

Pozycjonowanie lokalne - to warto wiedzieć

Statystyki, które zmienią Twoje spojrzenie na reklamą lokalną.

Google zleciło Ipsos MediaCT oraz Purchased przeprowadzenie badań mających na celu zbadanie zachowań klientów wyszukujących informacji lokalnych na komputerach, smartfonach i tabletach.

Lokalizacja użytkowników

Czterech na pięciu klientów korzysta z wyszukiwarki poszukując informacji lokalnych. To aż 80% badanych użytkowników!

Dane teleadresowe, godziny otwarcia, dostępność produktów i wskazówki dojazdu to najczęściej poszukiwane informacje, które jednocześnie są niezwykle ważne w kontekście lokalnego SEO i pozycjonowania regionalnego.

Lokalizowanie wyszukiwań użytkowników
Działania użytkowników

Wyszukiwanie lokalne owocuje w działania

Wyszukiwanie lokalne przyczynia się do większej ilości zakupów, niż inny rodzaj wyszukiwania informacji.

Aż 18% wyszukiwań lokalnych za pomocą smartfona zaowocowało zakupami w ciągu jednego dnia, podczas gdy taki sam rezultat osiągnęło zaledwie 7% pozostałych typów wyszukiwań.

Reklama lokalna

Ponownie czterech na pięciu klientów chciałoby znajdować informacje oraz reklamy dopasowane pod kątem ich lokalizacji oraz najbliższego otoczenia.

Z informacji zawartych w reklamach lub wynikach wyszukiwania korzysta aż 60% badanych użytkowników. Najbardziej pożądanymi informacjami są: adres, numer telefonu do lokalnego sklepu lub firmy oraz wskazówki dojazdu.

Reklama lokalna

SEO lokalne - proces pozycjonowania regionalnego

Audyt SEO oraz analiza konkurencji

Analiza konkurencji na lokalnym rynku oraz audyt SEO pozwala szybkie znalezienie mocnych i słabych stron Twojego biznesu, wymagających poprawy.

Pozycjonowanie na rynku lokalnym stwarza wiele możliwości rozwoju biznesu i szybkiego przeskoczenia konkurencji.

Wyrażenia kluczowe

W przypadku pozycjonowania lokalnego lista fraz (słowa kluczowe) nie ogranicza się jedynie do wyrażeń zawierających nazwę lokalizacji.

Niezwykle istotny jest keyword research - dobranie jak najlepszej bazy słów kluczowych, na podstawie której budowana będzie widoczność strony internetowej na rynku lokalnym.

Techniczne On-Page SEO - optymalizacja strony internetowej

Na tym etapie optymalizujemy witrynę i usuwamy wszystkie błędy oraz problemy, wynikające z audytu SEO.

Już dzięki samej optymalizacji SEO Twoja strona internetowa może znacząco zwiększyć swoją widoczność oraz ruch organiczny z wyszukiwarki Google.

Pozyskiwanie linków

Link building, czyli budowanie profilu linkowego to długotrwały i żmudny proces, a jednocześnie nieodłączny element pozycjonowania lokalnego.

Algorytmy Google oceniają witrynę również przez pryzmat ilości oraz jakości prowadzących do niej linków.

Content marketing

Content marketing (marketing treści) to silne wsparcie w procesie pozycjonowania, które jest docenianie przez algorytmy wyszukiwarki Google, a także niesie wartość dodaną dla użytkowników i buduje wizerunek oraz pozycje lidera na rynku.

Tworzenie atrakcyjnych i angażujących treści to nieodłączny element skutecznego pozycjonowania stron internetowych.

Wizytówka firmy w Google Moja Firma

Obecność w mapach Google (Google Maps) to jeden z elementów pozycjonowania lokalnego, który może pomóc pozyskać potencjalnych klientów, dzięki usłudze Google Moja Firma.

Organiczne wyniki wyszukiwania w wyszukiwarce Google często zawierają także tzw. Local Pack. W pozycjonowaniu lokalnym Twoja strona internetowa oraz nazwa firmy również może wyświetlać się w lokalnej paczce wyników wyszukiwania.

Monitorowanie efektów działań

Stale monitorujemy efekty pozycjonowania lokalnego i trzymamy rękę na pulsie. Pomagają nam w tym zewnętrzne narzędzia, takie jak Google Analytics, Google Search Console, Ahrefs, Senuto jak i autorskie rozwiązania, stworzone i dopasowane do potrzeb naszych klientów.

Wiedza, doświadczenie oraz bogaty zestaw narzędzi pozwala nam błyskawicznie reagować na zawirowania na rynku wyszukiwarek, zmiany wyników wyszukiwania czy problemy z działaniem stron naszych klientów.

Nie pozwól się szukać - daj się odnaleźć!